​ “Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışmasına” Van’da 226 öğrenci katılım gösterirken dereceye gire kadın ve erkek umre ile ödüllendirildi.

Türkiye geneli Mevlid-i Nebi haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak için üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen “Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması’na”  Van’da 226 öğrenci katılım gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca üniversite öğrencileri arsasında Hz. Peygamber (sav) sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlid-i Nebi haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve müftülüğün gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 22 Aralık 2018 tarihinde ülke genelinde “Mevlid-i Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya Van'dan 226 öğrenci müracaat etti. Yarışmada her ilden birincilik elde eden bir kız ve bir erkek öğrenicinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre ile ödüllendirileceği bildirilmişti. Yarışmada dereceye giren ilk üç bayan ve erkek öğrencilere Van İl Müftülüğünde ödül töreni düzenlendi.

Van İl Müftülüğünde düzenlenen ödül töreninde Van Müftüsü Nimetullah Arvas’ın yaptığı konuşmanın ardından Başkanlığın hazırlamış olduğu Hadislerle İslam Külliyatından birer takım, Kur'an-ı Kerim ve zarf hediyesi verildi.

Mevlid-i Nebi Bilgi Yarışması’nda Kazananlar

Erkek Öğrencilerden-Puan bazlı İl sıralaması şöyle; Halil Kuş 95 puan üzerinden 76 Doğru 4 yanlış ile Birinci oldu. Necat Kuşçu 74 doğru 6 yanlış 92,5 puanla ikinci, İsmail Bayram 71 doğru 9 yanlış 88,75 puanla Üçüncü oldu.

Kız öğrencilerden Puan bazlı il sıralaması ise şöyle; Selma Işık 75 doğru 5 yanlışla 93.75 ile birinci, Dilek Çoban 71 doğru 9 yanlış ile 88,75 ile ikinci ve 70 doğru 10 yanlış ile 87,5 ile Hanife Kahraman ise üçüncü oldu. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler