Suriyeli anne ve 2 çocuğunun ölümüyle ilgili baba tutuklandı

Gaziantep’te başlarına sert bir cisimle vurulması sonucu, Suriyeli anne ve iki çocuğunun hayatını kaybettiği olayla ilgili gözaltına alınan baba tutuklandı.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde başlarına sert bir cisimle vurulması sonucu kendisi ve 3 çocuğu yaralanan Suriyeli Ayşe Farwati ve 2 kızı hayatını kaybetti. Olay ile ilgili gözaltına alınan baba ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şahinbey ilçesinin Vatan Mahallesi'nde meydana gelen olayda, evlerinde başlarına sert bir cisimle vurulmuş halde bulunan Suriyeli Hanen Elhalevi (15) hayatını kaybetmiş, anne Ayşe Farwati (39) ile çocukları Nur El Nude (11) ile Raman Elhalevi (8) ağır yaralanmıştı.

Hastanede tedavi altına alınan Nur El Nude Elhalevi olay günü anne Ayşe Farwati ise bugün hayatını kaybetti. Saldırı esnasında evde olmadığı ileri sürülen baba Ahmet Elalevi gözaltına alındı.

Konuyla ilgili Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, olayla ilgili gözaltına alınan baba Ahmed Elalevi’nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Açıklamada, “Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Vatan Mahallesinde 25 Ocak 2019 tarihinde meydana gelen darp neticesi kasten öldürme ve kasten yaralama olayının akabinde basın kuruluşlarında yer alan haberler üzerine bu bilgi paylaşımı lüzum görülmüştür. Olayda Suriye uyruklu H.E. olay yerinde, N.H.E, olay günü 20.00 sıralarında, A.F. de 27 Ocak 2019 günü 01.00 sularında tedavi edildiği hastanede hayatlarını kaybetmiştir. Meydana gelen olayla ilgili olarak maktulelerin babası ve eşi olan şüpheli A.E. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.” denildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler