Bingöl'de, Okul Müdürleri ile Değerlendirme ve İstişare Toplantısı"nda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, eğitimin kalitesi için okul müdürlerine büyük görevler düştüğünü söyledi.

Bingöl'de merkez ilçede görev yapan okul müdürleri ile "Değerlendirme ve İstişare Toplantısı" yapıldı. Burada konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, eğitimin kalitesi için okul müdürlerine büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Çocuğun sırf sabah saat 08.00'de derse girip, öğlen ya da öğlenden sonra eve gittiği bir okul sistemini istemediklerini belirten Tokuş, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verilmesi gerektiğini ifade ederek, bu noktada okul müdürlerinin görev ve sorumluklarını en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

Tokuş, konuşmasında, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de yeni projeleri hayata geçireceğiz. AR-GE birimimizin hazırladığı projeleri okullarımızın sahiplenmesi gerekiyor. Bu projeler kâğıt üzerinde kalmamalı ve hassasiyetle yürütülmelidir. Ayrıca, idarecilerimiz, öğretmen, veli ve öğrenciyle sıkı diyaloglar kurmalıdır. İdareci, öğretmeni ile hemhal olmalı, onun sıkıntılarına çözüm bulmalıdır. Müdürlerimiz, öğretmenlerimizin belirli dönemlerde derslerine girerek onları denetleyebilir, eksikleri giderme noktasında onlara rehberlik edebilirler." diye konuştu.

"Görevimiz bilinçli bir nesil yetiştirmektir"

Tokuş, "Bizim yegâne görevimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızı vatanına ve milletine bağlı bilinçli bir nesil yetiştirmektir. Hiç kimse bulunduğu makamın baki olduğunu düşünmesin ve temsil makamında olduğunu unutmasın. Vatandaşın, öğretmenin, öğrencinin sıkıntılarını giderme noktasında mesai kavramı gözetmeden gayret etsin." ifadelerini kullandı.

Toplantının son bölümünde, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri sorumluluk alanlarındaki plan, proje ve çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular. Toplantı, okul müdürlerinin görüş, öneri ve taleplerinin değerlendirilmesinin ardından sona erdi. (Nihat Kanat-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler