Siirtli öğrencilerin ikinci dönem heyecanı

​Siirt'te 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin heyecanlı ve sevinçli oldukları görüldü.

2018-2019 eğitim öğretim yılının 18 Ocak günü başlayan ilk yarısı, 4 Şubat 2019'da öğrencilere karne dağıtımıyla sona ermişti. Bugün, 18 milyon öğrenci ve bir milyonu aşkın öğretmen yarıyıl tatilinin ardından ikinci eğitim öğretim dönemine başladı.

Siirt'te sabahın erken saatinde okullarına gelen öğrenciler, ilk günün heyecanını yaşadılar. Güzel bir tatil geçirdiklerini ifade eden öğrenciler, eğitim-öğretim yılının ikinci yarısının başlamasıyla okullarına geri döndüklerini belirttiler.

15 yarıyıl tatilinin çok güzel geçtiğini belirten 2’nci sınıf öğrencilerinden Melek Akdemir, anne ve babasıyla çok güzel vakit geçirdiği, birçok okuma kitabını bitirdiği ve derslerine çalışıp kendisine verilen ödevleri tamamladığını söyledi.

Yarıyıl tatilinde arkadaşlarıyla oyun oynadığını belirten Fatma Nas, "Yarıyıl tatilinde okuma ve İngilizce ödevlerimi yaptım. Anne ve babamla akraba ziyaretlerinde bulunduk, düğünlere gittik. Yarıyıl tatilinde arkadaşlarımı çok özlemiştim, arkadaşlarımı çok seviyorum, okulumun açılmasından dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

"Tatil boyunca arkadaşlarımı da çok özlemiştim"

15 yarıyıl tatili süresince arkadaşlarını çok özlediğini belirten Nisa Allıhan, "Yarıyıl tatilim çok güzel geçti, çok eğlendim. Annemle beraber köye gittik. Daha sonra annem beni alışveriş merkezine götürdü ve ben orada top havuzuna girdim. Tabi tatil boyunca arkadaşlarımı da çok özlemiştim, ama okullar açıldı, artık arkadaşlarımla oyunlar oynayabileceğim. Öğretmenimi çok seviyorum ve onu da çok özlemiştim." şeklinde konuştu.

2 C sınıfının öğretmenliğini yaptığını belirten Kemal Yıldız, 15 yarıyıl tatilinin bittiğini, öğrencilerinin de dinlendiğini ve ikinci dönem ders yılını güzel bir şekilde geçirmeyi umduğunu belirterek, her başlangıcın yeni heyecanlar getirdiğini ve kedisinin de heyecanlı olduğunu ifade ederek ikinci dönemin güzel geçeceğine inandığını söyledi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler