Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülkenin bazı bölgelerinde havanın yağışlı ve sisli geçeceğini, hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir ve Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde Aydın, Muğla ve Antalya'nın batı kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere, yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor İç ve doğu kesimler ile Batı Karadeniz ve Marmara'nın doğusunda gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara'da kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinden itibaren Hatay kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Aydın ve İzmir'in kıyı kesimleri ile Balıkesir ve Çanakkale'nin batı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/sa), gece saatlerinde Bodrum-Finike kıyı şeridinde kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Yağışların; gece saatlerinde Aydın, Muğla ve Antalya'nın batı kıyı kesiminde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel,su baskını, ulaşımda aksamalar vb) karşı karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın; sabah saatlerinden itibaren Hatay kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Aydın ve İzmir'in kıyı kesimleri ile Balıkesir ve Çanakkale'nin batı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/sa), gece saatlerinde Bodrum-Finike kıyı şeridinde kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel soba gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde hava durumu

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde güneyinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden sonra Balıkesir ve Çanakkale'nin batı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde Aydın ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Güney Ege'nin kıyı kesiminde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın, akşam saatlerinden sonra Aydın ve İzmir'in kıyı kesimlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/sa), gece saatlerinde Bodrum-Finike kıyı şeridinde kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, bölgenin batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, kıyı kesiminde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, sabah saatlerinden itibaren Hatay kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir ve Konya çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Denizlerde hava durumu

Güney Ege’de tam fırtına, Akdeniz’de fırtına, Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgâr bekleniyor.

Parçalı, zamanla çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, öğle saatlerinde doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında yer yer 2,0m, Görüş: İyi.

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, gece 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Parçalı çok bulutlu, zamanla güneyi yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege’de doğu ve güneydoğudan kuzeyi 5 ila 7 (40-60 km/sa) zamanla yer yer 8 (75 km/sa), güneyi, 5 ila 7 (40-60 km/sa), öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 (60-75 km/sa), gece saatlerinde 8 ila 10 (75-105 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, zamanla 4,0m, güneyi gece 5.0 ila 6.0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

Parçalı bulutlu, batısı yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güneyi sabah saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları öğle saatlerinden sonra 6 ila 8 (50-75 km/sa), Antalya Körfezi kuzeyli yönlerden 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), doğusu sabah ve gece saatlerinde yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: Batı Akdeniz 3,0 ila 4,0m, Antalya Körfezi 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, pus anında orta. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler