Siyonist çetelerin, El- Celeme kontrol noktasında Filistinlilere ateş açması sonucu bir genç şehid olurken, bir çocuk da yaralandı.

Dün akşam saatlerinde Siyonist çeteler, Cenin kentinin El- Celeme kontrol noktasında kendilerine eylem gerçekleştirildiği iddiasıyla Filistinlilere ateş açtı. Saldırıda 19 yaşındaki bir genç şehid olurken, 16 yaşındaki bir çocuk da yaralandı.

Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin ağır bir yaralıyı hastaneye kaldırdığını, bir diğer yaralıya ise ulaşamadıklarını belirtti.

Görgü tanıkları ise El- Celeme kontrol noktasında motosiklet üzerinde seyir halinde bulunan bir gence ve çocuğa Siyonist çetelerce ateş edilmek suretiyle saldırıldığını aktardılar.

Cenin Kızılay Derneği İlkyardım Müdürü Mahmud Es-Saadi, yaptığı açıklamada, "Arane köyü sakinlerinden Abdullah Faysal Ömer şehit olmuş, 16 yaşındaki Ömer Ahmed Ebu Hanane'nin ise yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler