İhvan mensubunun kelepçeli fotoğrafını çektiği iddiasıyla bir kişinin tutuklanmasına tepki gösteren MAZLUMDER Genel Sekreteri Av. Kaya Kartal, "Ortada Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik bulunmamaktadır. Bir zulmün teşhiri ancak takdir edilebilir." dedi.

Darbeci Sisi yönetimindeki Mısır'a teslim edilen İhvan mensubunun kelepçeli fotoğrafını çektiği iddiasıyla bir kişinin tutuklanmasına tepki gösteren MAZLUMDER Genel Sekreteri Av. Kaya Kartal, Ortada Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik bulunmamaktadır. Bir zulmün teşhiri ancak takdir edilebilir.

MAZLUMDER Genel Sekreteri Av. Kaya Kartal, darbeci Sisi yönetimindeki Mısır'a teslim edilen İhvan mensubu Muhammed Abdulhafız Hüseyin’in, uçakta elleri arkadan kelepçeli fotoğrafını çektiği iddia edilen Muhammed Emin Çelik'in tutuklanmasına tepki gösterdi.

Kartal, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: "Sulh Cezanın tutuklama kararı fotoyu çeken kişinin Muhammed Emin Çelik olmasına dayandırılmıştır. Esasen bu husus ispat bile edilmeden sadece basit bir akıl yürütme ile bu kanaate varılmış, hukuk ters yüz edilerek kişinin kendisinin fotoyu çekmediğini ispat etmesi istenilmiştir. Diğer yandan fotoyu bu kişi bile çekmiş olsa ortada Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik bulunmamaktadır. Bir zulmün teşhiri ancak takdir edilebilir."

Kartal, "Yargının bir zulmü ortaya çıkaranlara değil zulme sebep olanlara yoğunlaşması gerekir. Valilik bile çelişkili açıklamalar sonrasında 8 polis memurunu açığa alıp soruşturma başlatmışken Muhammed Emin Çelik’in tutuklanması acziyettir, skandaldır." ifadelerini kullandı. (Fırat Arslan- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler