Diyarbakır'ın 2 ilçesinde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 11 köy ve bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada Lice ve Hani ilçelerine bağlı 11 köy ve mezralarda PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, bu kapsamda 11 köy ve bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla Lice ilçesine bağlı Ecemiş, Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy ve Ceper Köyleri ile bağlı mezraları, Hani ilçesine bağlı Kaladibi, Akçayurt, Topçular ve Yukarıturalı köyleri ile bağlı mezraları 06 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 06.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı aynı gün saat 24.00 itibariyle kaldırılmıştır." denildi. (Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler