Mardin'de 150 kilo plastik patlayıcı ele geçirildi

Mardin'de PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda 150 kilo plastik patlayıcı ile 4 kilo amonyum nitrat ele geçirilerek imha edildi.

Mardin merkez Artuklu, Dargeçit, Mazıdağı ve Ömerli ilçeleri kırsalında PKK'ye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 150 kilo plastik patlayıcı ve 4 kilo amonyum nitrat ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Mardin İl Jandarma Komutanlığınca Artuklu, Dargeçit, Mazıdağı ve Ömerli ilçeleri kırsalında operasyon düzenlediği aktarıldı.

Operasyonlarda PKK'lilere ait birçok sığınak ve barınağın tespit edilerek etkisiz hale getirildiği belirtildiği açıklamada, sığınak ve barınaklarda; 150 kilogram plastik patlayıcı madde, 4 kilogram amonyum nitrat, bir adet av tüfeği, 7 adet el yapımı patlayıcı düzeneği zamanlayıcısı, bir adet 105 milimetrelik obüs mühimmatı, 23 adet kaleşnikof fişeği, 30 adet fünye, bir adet hedef noktalayıcı ve aparatı, 2 adet el dürbünü, 140 adet pil ve bir adet cep telefonu ile çok sayıda, gıda malzemesi, kıyafet ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamanın devamında, ele geçen malzemeler Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile muhafaza altına alındığı, patlayıcı maddelerin ise kontrollü olarak imha edildiği ifade edildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler