İşgalci çeteler, Batı Yaka ve Kudüs'te 8 Filistinliyi alıkoydu.

İşgalci siyonistler Batı Yaka ve Kudüs'ün birçok bölgesinde evlere baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezinin yerel kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, işgalciler Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerinde düzenlediği baskınlarda 5 kişiyi, Kudüs'te ise 3 kişiyi alıkoydu.

İşgalciler, Beytlahim'in güneydoğusundaki Tegu beldesinde eski esir Murad Sami Cibrin'in evine baskın düzenledi.

İşgalciler ayrıca Mücahid Vail İsa'yı Beytlahim'in güneyinde yer alan El-Hıdır beldesindeki evine baskın düzenleyerek alıkoyduğu öğrenildi.

İşgal çeteler Kudüs'ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye beldesine baskın düzenleyerek Adem Memun Ebu Reyyale, Ali Emced Atiyye ve Salih Ğassan Ubeyd'i alıkoydu.

Nablus'ta ise Filistinlilere yönelik işgalciler tarfından kentin doğusundaki Balata Kampı girişinde saldırı yaşandığı belirtildi.

Bu arada, işgalcilerin 86 yaşındaki Muhammed El-Cu'be'nin El-Halil'deki evine baskın düzenlediği ve Filistinli yaşlı adamı sözde ifade vermeye çağırdığı kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler