DTSO'dan

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM ile iş birliğinde 5 sektör ve 35 ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme hizmetlerinin devam ettiğini açıkladı.

TOBB MEYBEM, 81 il ve 160 ilçede bulunan TOBB'a bağlı oda ve borsaların iş birliğiyle sınav ve belgelendirme hizmetlerini tüm Türkiye'de vermeye devam ediyor. Bölgede ise Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle belgelendirme hizmeti sunuluyor.

Konuyla ilgili Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tehlikeli olarak belirlenen inşaat, metal kesimci ve operatörü, metal levha tezgâh işçisi ve operatörü, çelik kaynakçısı, makine bakımcı, oto alım satımcı, emlak danışmanlığı gibi mesleklerde aranan 'Mesleki yeterlilik belgesi' zorunluluğu devam etmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı yetkili bir kuruluş olan TOBB MEYBEM, metal, makine, inşaat, otomotiv ve benzeri alanlarda faaliyet göstererek bölgemizde bulunan firmaların mesleki yeterlilik belgelendirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu kapsamda bölgemizde bu belgeyi talep eden firmalara yönelik 5 sektör ve 35 ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme hizmetleri devam etmektedir." denildi. (Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler