Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Kızılay Şahinbey Şubesi’nin açılışı için kente gelen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Gaziantep savunmasının ve kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı Milli Mücadele Müzesi’ni gezdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep savunması, kurtuluş mücadelesi ve Birinci Dünya Savaşı'nda kenti işgal eden sömürgeci Fransız askerlerinin zulmünü gün yüzüne çıkaran Milli Mücadele Müzesini, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a gezdirerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Kınık, tarihe ışık tutan bir medeniyetin topraklarında çok önemli çalışmalar yapıldığını belirtti.

“Milli Mücadele Müzesi’nde tarihi yaşıyorsunuz”

Kınık, “Gaziantep katman katman bir medeniyet. Dolayısıyla yer üstündeki tarihi dokusu, kültürel zenginlikleri, insanı ve yer altındaki tarihi ile büyük ve önemli bir şehir. Aynı zamanda böyle icraatçı milletvekilleri ve belediye başkanı ile ortaya çıkartılan bu tarihi kente büyük bir değer kazandırmış. Milli Mücadele Müzesi’nde hem tarihi yaşıyorsunuz hem de o medeniyeti de burada yakından görüyorsunuz. Memleketimiz çok kıymetli bir memleket. Üzerinde onlarca medeniyet yaşamış binlerce yıllık bir medeniyet. Dünyanın en eski yerleşim yeri olan göbekli tepe insanlık tarihinin akışını değiştiren ve yeniden yazdıran topraklar. Bu gayretli ve kıymetli çalışmalardan dolayı milletvekilimiz Derya Bakbak’ı ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu tebrik ediyorum.” dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler