İran dün yaşanan saldırıyla ilgili ABD'yi işaret etti

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, "İran'ın, 'Varşova sirkinin‘ gerçekleştiği gün terör saldırısına uğraması bir tesadüf mü?" diye sordu.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Polonya'da ABD öncülüğünde düzenlenen İran karşıtı konferansla aynı gün ülkenin güneydoğusunda düzenlenen saldırının tesadüf olamayacağını söyledi.

Twitter hesabından Sistan ve Beluçistan eyaletinde gerçekleşen ve çok sayıda askerin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin Zarif, ABD'nin desteklediği gruplara işaret Etti.

Zarif, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İran'ın, 'Varşova sirkinin‘ gerçekleştiği gün terör saldırısına uğraması bir tesadüf mü? Özellikle aynı teröristlerin destekçilerinin Varşova sokaklarında kutlama yaptığı ve Twitter'da sahte hesaplarla kutlamaları desteklediği zamanda? Görünüşe göre ABD her zaman aynı yanlışları yapıyor ancak farklı sonuçlar elde etmeyi bekliyor.

"Şehidlerimizin intikamını elbet alacağız’’

Öte yandan İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sistan ve Belucistan eyaletinde gerçekleşen terör saldırısını nefretle kınıyoruz. İran milletinin askeri ve istihbarat güçleri, bu hadisedeki şehidlerimizin intikamını elbet alacaktır.’’ dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler