Elazığ'da Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından organize edilen Siyer Sınavına giren görme engelli Hasan Türkan, çok mutlu olduğunu söyledi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenen Siyer Sınavı, büyük bir heyecan ile gerçekleşti.

7'den 70'e her yaştan yaklaşık 200 bin kişinin katılım sağladığı sınavda renkli görüntüler ortaya çıktı. Kimi adaylar çocuklarıyla birlikte, kimi yarışmacılar da ailecek sınava girerken, görme ve bedensel engellilerin de sınava katıldığı görüldü.

Sınava katılım sağlayan görme engellilerden biri de Elazığ'daydı.

Sınava Elazığ Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesinde giren görme engelli Hasan Türkan, Vakıf tarafından yetkilendirilen Furkan Erdim'in seslendirmesiyle soruları yanıtlamaya çalıştı.

Sınav sonrası duygularını paylaşan Türkan, "Bu sınava girdiğim için çok mutluyum. Hem birçok bilgi öğrendim hem de Peygamberimizin hayatını öğrendim. Çok iyiydi. Hiçbir şey kaybetmedik. Çok şey kazandık." dedi. (Mustafa Daştan – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler