Suriye'nin İdlib kentinde sivillere yönelik art arda düzenlenen 2 bombalı saldırıda onlarca kişi öldü ve yaralandı.

İdlib şehir merkezinde sivillere yönelik arka arkaya düzenlenen bombalı saldırılarda onlarca ölü ve yaralı var.

Edinilen bilgilere göre İdlib şehir merkezinde öğle saatlerinde bir patlama yaşandı. Sağlık ekipleri ile kurtarma görevlilerinin bölgeye gittiği anda aynı yerde ikinci bir patlama yaşandı. İkinci patlamanın daha şiddetli olduğu ve bombalı araç kullanıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

İlk meydana gelen patlamasının ardından, kurtarma görevlilerinin ve medya çalışanlarının bölgeye gittiği sırada bombalı araç ihtimali üzerinde durulan ikinci bir patlama yaşandı.

İdlib yerel haber kaynakları, söz konusu saldırılarda 15 kişinin öldüğünü ve 20 kişinin yaralandığını dile getiriyor. Patlamanın şiddetiyle çevrede bulunan binalarda büyük zarar gördü.

Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edilen patlamaların kim tarafından yapıldığına dair herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler