Tahmazoğlu genç milletvekillerine Şahinbey’i gezdirdi

​Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye’nin en genç milletvekillerine Şahinbey ilçesinde yaptığı kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarını gezdirerek bilgiler verdi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, restorasyonunu yaparak Gaziantep’e kazandırdığı Şehreküstü Konakları, Şıh Meydanı, Milli Mücadele Müzesi, Millet Kıraathanesi, Pişirici Kasteli, sokak sağlıklaştırma çalışmaları ve Mecidiye Han’ı AK Parti’nin genç Milletvekilleri olan Eyüp Özsoy, Fatih Süleyman Denizolgun, Ahmet Mücahit Arınç, Müslüm Yüksel, AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya gezdirdi.

Gezinin ardından açıklamalarda bulunan genç milletvekilleri, Gaziantep’te olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, “Başkanımızla birlikte Şahinbey ilçesinde yapılan çalışmaları gezdik. Kentsel dönüşüm, restorasyon ve sosyal çalışmalarda Türkiye’de bir numara olduğunu bizlere en iyi bir şekilde gösterdi. Özellikle gençlerle ilgili yaptığı çalışmalar benim çok hoşuma gitti. Yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nu tebrik ediyoruz. İnşallah yeni dönemde de başarılarının devam etmesini istiyoruz.” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç da yapılan çalışmaların öneminden bahsederek, “İnsanıyla, yöresiyle ve coğrafyasıyla en güzel şehirlerden birisi olan Gaziantep’i gezdik. Mezopotamya’nın, Fırat’ın otağı olan İpekyolu’nun üzerinden geçtiği tarihi bir şehirde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Burada da belediyecilik anlamında en önemli örneklerinden birisi olan Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları gezme fırsatı bulduk. Kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarını gezdik. Her biri birbirinden güzel ve Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar. İstanbul’da en önemli konulardan birisi malum kentsel dönüşüm, kentsel dönüşüm çalışmalarının en iyi uygulandığı yerin Şahinbey ilçesi olduğunu gördük. Bu çalışmaları kendi şehrimizde de hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun ise “Gaziantep bizim çok önem verdiğimiz bir bölge kültürü, tarihi ve yatırımlarıyla doğu illerimizin lokomotifi diyebileceğimiz, öncülük yapan kurtarıcı bölgesidir.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler