Elazığ'da bir imam hatip okulunun öğrencileri, "Her sınıfın bir yuvası olsun" sloganıyla okul binasına kuş yuvaları astı.

Elazığ'ın Palu ilçesinde, Palu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri “Her Sınıfın Bir Yuvası Olsun” sloganıyla okul binasına kuş yuvaları astı.

Öğrenciler, farkındalık oluşturma ve özellikle okul çevresinde çokça bulunan kuşlara yuva yapma adına “Her sınıfın bir yuvası olsun” sloganıyla teknoloji tasarım derslerinde geliştirdikleri kuş yuvalarını boyayarak okulun dış cephesine astı.

Yaratılanın, Yaratandan dolayı sevilmesi gerektiğini belirten Okul Müdürü Hüseyin Gül, “İmam hatip öğrencilerimize teknoloji tasarım derslerinde 'Her sınıfın bir yuvası olsun' sloganıyla gerçekleştirdikleri bu etkinlikten dolayı çok teşekkür ederim. Yaptıkları bu kuş yuvalarını okulumuzun dış cephe duvarlarına astık. Çok da güzel oldu.” dedi.

Çocukları küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı nesiller olarak yetiştirebilmeyi esas alan proje, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler