Siirt'te PKK’ye ait mühimmat ele geçirildi

​Siirt'te PKK'ye yönelik süren operasyonda, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilirken PKK’ye ait 7-8 kişilik bir mağara da imha edildi.

Konuyla ilgili Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, icra edilen operasyonlarda merkez ilçe Gökçebağ Beldesi kırsalında PKK’ye yönelik yürütülen kış operasyonları kapsamında mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilirken PKK’ye ait 7-8 kişilik bir mağaranın da imha edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Jandarma Komutanlığı birlikleri tarafından icra edilen operasyonda yapılan arama-taramalar sırasında; iç kısmı 3X5 metre genişliğinde 3 metre yüksekliğinde 7-8 kişilik 1 adet mağaranın tespit edildiği ve içerisinde 1 adet Kaleşnikov marka silah, 3 adet Kaleşnikov silah şarjörü, 138 adet Kaleşnikov silahına a it 7,62 mm. fişek ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir." denildi.

Ele geçirilen malzemelerden, delil niteliğinde olanların muhafaza altına alındığı diğer malzemelerin ise Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olay mahallinde imha edildiği ifade edildi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler