Kızıltepe Kaymakamı Yüzer'den

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçedeki arapça tabelalarının silindiği ve kaldırıldığı yönündeki haberlere ilişkin, "İlçemizde Arapça tabelaların indirilmesi-silinmesi gibi genel bir uygulama söz konusu değildir." dedi.

Mardin'in Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, bazı basın yayın organlarından ilçedeki Arapça tabelalarının silindiği ve kaldırıldığı yönündeki paylaşımlara ilişkin İLKHA'ya açıklama yaparak genel bir uygulamanın söz konusu olmadığını açıkladı.

"Genel uygulama yürürlükte değildir"

Yapılan uygulamanın Mali Hizmetler ve Zabıta birimleri arasındaki münferit bir yanlış anlaşılmanın sonucu olduğuna dikkat çeken Yüzer, “Bu şekilde bir genel uygulama yürürlükte değildir ve olmayacaktır.” dedi.

Yüzer, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlçemizde Arapça tabelaların indirilmesi-silinmesi gibi genel bir uygulama söz konusu değildir. Bugün basın ve sosyal medyada dolaşan resim ve haberler tabela vergisi konusunda Mali Hizmetler ve Zabıta birimleri arasındaki münferit bir yanlış anlaşılmanın sonucudur. Bu şekilde bir genel uygulama yürürlükte değildir ve olmayacaktır.”

Bazı basın yayın organlarında Suriyelilerin yoğun olduğu Kızıltepe ilçesinde Suriyeli sığınmacıların açtığı iş yerlerinde kullanılan Arapça tabela, led ışık, posterler ve yazıların Kızıltepe Belediyesi zabıta ekipler tarafından söküldüğü belirtilmiş bu durum sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden olmuştu. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler