https://ilkha.com/files/news/thumb/​

28 Şubat darbesinin yıldönümü dolayısıyla basın açıklaması düzenleyen AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kaya, 28 Şubat'ta yaşananları unutmadıklarını, unutturmayacaklarını belirtti.

28 Şubat 1997’deki darbenin 22’nci yılında Diyarbakır AK Parti İl Başkanlığı basın açıklaması yaptı.

Tarihi Ulu Camii önünde yapılan basın açıklamasını İl Başkan Yardımcısı Müzeyyen Kaya okudu.

Vesayet odaklarının, yetkilerinin devlet gücünü kullanarak siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunduklarını belirten Kaya, "Tanklardan aldıkları güçle devirlerinin bin yıl süreceği rüyasını görenler, birliğimizi ve bütünlüğümüzü gasp etmeye teşebbüs etmiş, ancak bu devletin gerçek sahibi olan milletimizin iradesine vurulmaya çalışılan pranga Allah'ın izniyle 10 yıl sürmeden tarihin derinliklerinde kaybolup gitmiştir." dedi.

28 Şubat darbesini, 12 Eylül darbesine benzeten Kaya, "Darbeciler 28 Şubat'ta meşru bir iktidara karşı tıpkı 12 Eylül'de olduğu gibi gayrimeşru bir müdahalede bulundular. Bürokraside yer alan üst düzey yöneticilere haksız ve hukuksuz operasyonlar yapılarak sindirme politikası izlediler." ifadelerini kullandı.

"Bugün gözyaşları dindi ancak izleri asla silinmedi"

Kaya, "Ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. İnançlarını yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınlarımız bu nedenle bedel ödedi, çok acılar çekti. Bugün gözyaşları dindi, yaralar kapandı ancak izleri asla silinmedi. 28 Şubatta ikna olmadık! O dönem yaşananları unutmadık, unutturmayacağız.  28 Şubattaki mağduriyetlerin çektirilen acıların yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak. Kinle ya da nefretle değil adaletle hareket edeceğiz." şeklinde konuştu. (Ramazan Zeren – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler