https://ilkha.com/files/news/thumb/

Şanlıurfa'da düzenlenen "Namazla Diriliş" programında, namazın bir aşk ve Allah ile bağlantı kurulacak en güzel ibadet olduğu vurgulandı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Viranşehir Derneği tarafından düzenlenen "Namazla Diriliş" programında konuşan İlahiyatçı Ahmet Bulut, namazın bir aşk ve Allah ile bağlantı kurulacak en güzel ibadet olduğuna dikkat çekti.

Yoğun katılımın olduğu gözlenen program, Adil Dağ'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Viranşehir Derneğinin faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

İlahi dinletisinin ardından konuşan Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş, Derneklerinin hayır işlerini yapan bir topluluk olduğunu belirterek, kurulduğu günden bugüne kadar mazlum, yetim ve fakirlerin hep yanından olduğunu, olmaya da devam edeceğini söyledi. Namazın dinin direği olduğunun altını çizen Karadaş, hadislerden örnekler vererek, namazın önemine vurgu yaptı.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı yazar Ahmet Bulut, yaptığı konuşmada, namazın bir aşk ve Allah ile bağlantı kurulacak en güzel ibadet olduğunu söyledi.

Yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede namaz kılma anketlerine dikkat çeken Bulut, "Ülkede namaz kılma oranı yüzde 30. Bu oranın mutlaka artması gerekir. Namaz ile suç arasında ters orantı olduğu istatistiklerle sabittir. Namaz, şükrün bir sebebi ve cennete ulaşmanın en kestirme, en kolay yoludur. Eğitimciler özellikle de anne ve babalar olarak çocuklarımıza namazı sevdirerek ve kılarak örnek olmamız gerekiyor." diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren programın ardından katılımcılara Namaz ile ilgili kitap hediye edildi.

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen programa siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler