Gaziantep'in Şahinbey ilçesine yaptırılan Yeniköy Camii'nin açılışında konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, camilerin İslam dininin nişanesi olduğunu söyledi.

Şahinbey Belediyesi tarafından ilçenin yeni mahallerinden olan Yeniköy Mahallesi'ne yaptırılan cami dualarla ibadete açıldı. Yeniköy Camii önünde düzenlenen törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ibadete açılan caminin hayırlara vesile olmasını diledi.

Şehire ne hizmet veriliyorsa köylere de aynı hizmetin verildiğini belirten Tahmazoğlu, "15 yıl öncesine gittiğimizde eskiden köylere kimse uğramazdı. Belediyelerden kimse gelmezdi. Yollar, çamur içindeydi. Sular akarsa ona şükredilirdi. Belediyenin gelip köylere cami, taziye evi, park, yol ve spor aletleri yapmak gibi bir çalışması yoktu. Yeniköy mahallemize iki park 4 bin 925 metre kare kilit taşı, iki tane çocuk oyun grubu ve banklar yapmışız. Bunların üzerine camimizi de tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunduk." dedi.

Tahmazoğlu, "Sadece bunlarla sınırlı kalmadık ve iki yıldan bu yana çiftçilerimize 4 bin ton buğday ve arpa tohumu dağıttık. 4 bin ton gübre, 3 bin 500 ton hayvan yemi, 600 bin adet zeytin fidanı dağıtımı yaptık. Önümüzdeki günlerde yine 3 bin 500 ton hayvan yemi ve 300 bin tane zeytin fidanı ve fıstık fidanı dağıtacağız. Şehirde ne varsa köylerimizde de aynı hizmeti götürüyoruz. "ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler