https://ilkha.com/files/news/thumb/Şanlıurfa'da Yeşilay haftası etkinlikleri başladı

Şanlıurfa'da Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası ve Yeşilay'ın 99. kuruluş yıldönümü, Şanlıurfa'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Bu yıl "Yeşilaycı olmak için bir nedenim var" temasıyla yapılan etkinliklerde gençlerin bağımlılıklardan uzaklaştırılması hedefleniyor.

Etkinlikler kapsamında Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Kültür Sanat Komisyonu tarafından "Yeşil eller el ele yeşil eller tuale" etkinliği düzenlendi.

Yeşilay Şanlıurfa Kültür-Sanat Komisyon Başkanı Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi ressam Necla Tosmur öncülüğünde Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleşen etkinlikte ellerini yeşile boyayan çocuklar, tual çalışması yaptı. Etkinlik esnasında Yeşilay standı açılarak vatandaşlara broşür ve Yeşilay ürünleri dağıtıldı.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi Gençlik Komisyonu tarafından gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsüne giden şehirci otobüsünde yolculuk yapan vatandaşlara kitap dağıtılarak okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Satranç Federasyonu İl Temsilciliği iş birliği ile Karaköprü Gençlik Merkezi'nde 100 sporcunun katılımıyla satranç turnuvası gerçekleştirildi.

Etkinlikler ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik Yeşilay Haftası münasebetiyle etkinliklere devam edeceklerini belirterek, "Gençlerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durarak topluma faydalı olacak güzel alışkanlıklar kazanmalarını istiyoruz. Bu amaçla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çalışmalarımıza destek olan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler