İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun, İran'ın sözünde durduğunu teyit ettiğini ancak "sabırlarının taşmak üzere olduğunu" söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun (UAEK), İran’ın Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na (KOEP) bağlı olduğunu defalarca onayladığını belirterek, sabırlarının tükendiğine dair ikazda bulundu.

Zarif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Netanyahu, Trump ve işbirlikçilerinin İran ile ilgili bitmez tükenmez iddialarına rağmen UAEK bir kez daha İran’ın, Amerika’nın çiğnediği anlaşmaya bağlılığını onayladı. Buna rağmen sabrımız tükenmek üzeredir." diye yazdı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan UAEK Genel Kurulunda konuşan Başkan Yukiya Amano, "İran, nükleer faaliyetlerine ilişkin taahhütlerini Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) çerçevesinde uyguluyor. İran'ın bu taahhütleri tam olarak uygulamaya devam etmesi önemli." ifadesini kullanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler