Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenleri aşağılayan Üstün Dökmen'e tepki gösterdi.

Akademisyen Üstün Dökmen'in "Başörtülüler psikolojik danışman, rehber öğretmen olamaz." Sözlerine tepki gösteren Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Yıllardır bu adamlar bilim adamı, akademisyen sıfatıyla üniversitelerde ve kamuda zulmün meşruiyetini ürettiler." dedi.

Yalçın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"[1] Daha önce MEB'in Antalya'daki bir toplantısında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerini hedef alan Üstün Dökmen, şimdi de Sakarya'da başörtüsü konusundaki önyargısını ortaya dökmüş. Önyargılarını, zırvalarını güya bilimsellik maskesiyle yedirmeye kalkmış.

[2] Üstün Dökmen, 'Nasıl bir pilot sarhoş olmamalı, bir Hristiyan psikolog haç takmamalı ise; Rehberlik Öğretmeni de Başörtülü biri olmaz!', 'Meslek icra edilirken İnşallah, Maşallah, Hayırlısıyla gibi cümleler sarfedilmemelidir!' demiş.

Bu adamın yaptıkları 'Küçük Şeyler' değil.

[3] İki noktada üzüntümü ifade etmeliyim. Birincisi: Yıllardır bu adamlar bilim adamı, akademisyen sıfatıyla üniversitelerde ve kamuda zulmün meşruiyetini ürettiler. Zulüm, onların direncine rağmen kararlı mücadelemizle son buldu.

Üzgünüm, çünkü hala itibar görüyorlar.

[4] İkincisi: Bu nasıl bir Milli Eğitim hafızası ki, bu adam üst üste bu tür rezillikler yaşatmasına rağmen hiç bir şey yokmuş gibi davetler alıyor.

Araştırdım. Mutfakta biri mi var diye. Evet mutfakta biri var ve 'Gezici'...

Bu yaşananlardan umarım bu kez bari ders alınır." (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler