Bitlis Eren Üniversitesi ile Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde, "Kariyer ve Girişimcilik Günü Programı" düzenlendi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ile Bitlis Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliğinde, "Kariyer ve Girişimcilik Günü Programı" kapsamında, “İŞKUR Kampüste” programı düzenlendi.

Üniversitenin Rahva Yerleşkesin’deki Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Bitlis Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Çoban, İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve öğrenciler katıldı.

İŞKUR tanıtım videosunun izlenmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez, “İŞKUR Kampüste” programının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un himayelerinde 81 ilde gerçekleştirildiğini belirtti.

Gülmez, "Üniversitemiz işbirliğinde düzenlediğimiz bu ve bu gibi etkinlikler, günlük işlediğimiz dersler kadar önemlidir. Başarılı olmak için kendinizi geliştirmek zorundasınız. Bizler bu tür etkinlikleri ikinci bir üniversite olarak görüyoruz. Etkinlik kapsamında İŞKUR ailesi olarak, kariyer yolculuğunda daima öğrencilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Bu yolculukta herkesin hayal ettiği hedeflerine ulaşmasını temenni ederim.” dedi.

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerine yönelik hizmetleri, bir girişimcinin başarı ve kariyer öyküsü sunumlarının ardından, soru cevap bölümüyle sona eren programın ardından öğrenciler, İŞKUR standını ziyaret ederek, bireysel danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti aldı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler