Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde vatandaşlar Regaib Kandili münasebetiyle camilere akın ederek geceyi ibadetlerle ihya etti.

Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaib Kandili, Viranşehir ilçesinde dua ve ibadetlerle ihya edildi. Kandil münasebetiyle Kemal Veysi Tepret Camii'nde bir program düzenlendi.

Üç aylar olarak bilinen kameri aylardan ilki olan Recep ayının ilk cuma gecesine denk gelen Regaib Gecesi İslam dünyasında idrak edildiği gibi Viranşehir ilçesinde de ihya edildi.

Af ve merhametin bol bol dağıtıldığı gece olarak bilinen Regaib Kandili'nde ilçe halkı camilere akın ederek geceyi namaz ve dualarla ihya etti. Cami cemaati, bu mübarek gecenin zulüm altında olan, sıkıntı çeken Müslümanlara rahmet ve bir kurtuluş vesilesi olması temennisinde bulundu.

Kılınan yatsı namazın ardından cami imamı ve müezzinleri tarafından mevlid-i şerif okundu. Daha sonra kılınan Tesbih namazının ardından program yapılan dua ile son buldu. (Sabri Acet-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler