Bitlis'te Regaib Kandilinde eller semaya açıldı

Ramazan ayının habercisi olan Regaib Kandilini ihya etmek için camilere akın eden Bitlisliler, geceyi dualarla ihya ettiler.

İslam ümmeti üç aylara girecek olmanın sevincini yaşıyor. Ramazan ayının habercisi olan Regaib gecesini ihya etmek isteyen Müslümanlar, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Bitlis'te de camilere akın etti.

Regaib Kandilini en güzel şekilde ihya etmek için müftülüklerce merkezin farklı camilerinde programlar düzenlendi.

Camilerde yapılan mevlitli programlara katılmak isteyen halk, soğuk havalara aldırış etmeden camilere akın etti. İl müftülüğü tarafından, birçok camide olduğu gibi Merkez Siteler Camisinde de program düzenlendi. Mevlit programına iştirak eden halk, Allah'a niyazda bulundular.

Yatısı namazının ardından Kur'an tilavetiyle başlayan program, mevlitle devam etti. Okunan ilahi ve getirilen salâvatlarla cami cemaatine duygulu anlar yaşatıldı. Bitlis İl Müftülüğü Şube Müdürü Ahmet Elmas, Ramazan ayının habercisi olan üç ayların başlangıcında ihya etmeye çalışılan Regaib Kandilinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundu.

Gecenin hayır ve bereketinden istifade edilmesi gerektiğini hatırlatmasında bulundu. Yapılan duanın ardında Sakal-ı Şerif ziyaretçilere açıldı. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler