Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Malnütrisyon, yetersiz beslenme hastalığına karşı sağlık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu önünden abidiye parkına kadar yapılan sağlık yürüyüşünün ardından basın açıklaması yapıldı.

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü yaptığı açıklamada, Yaşam için kalori, sağlık için koşu adıyla başlatılan projenin, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Malnütrisyon yani yetersiz beslenme hastalığı ile mücadele için başlatıldığını söyledi.

Projenin amacının toplumda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Ünlü, bu gün geçekleştirdikleri yürüyüşle yetersiz beslenmeye dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Bu projenin Ankara'da başladığını ve 12 Nisan'da Şanlıurfa'da yapılacak finalle tamamlanacağını belirten Ünlü, "Bu kapsamda Ankara'dan başlayacak olan atletlerimiz veya diğer katılımcılar 12 Nisan'da ilimizde özellikle piazza civarında 2 kilometrelik yürüyüş ve 5 kilometrelik atletlerimizin koşusu ile son bulacaktır. Koşunun birinci, ikinci ve üçüncülerine ödül verilecektir." dedi. (Abdulhekim Bulut - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler