“Rehber öğretmenler, öğrenci ve velileri aydınlatmalı”

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il geneli görev yapan Rehber Öğretmenlerine yönelik Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri toplantısı düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş'un katılımıyla İMKB Mustafa Kemal Paşa İlkokulu konferans Salonu´nda yapılan toplantıya il genelindeki okullarda görev yapan tüm rehber öğretmenler katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Sarı, okullardaki rehberlik hizmetlerinin ve rehber öğretmenlerin önemine dikkat çekerek, rehberlik hizmetlerinin, öğrencilerin ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerini tanımalarına, başkaları ile iyi iletişim kurmalarına ve doğru kararlar verebilme becerisi geliştirmelerine katkı sağladığını ifade etti.

Rehber öğretmenlerinin velileri bilgilendirilmesinde ve öğrencilerle iletişim kurmada büyük görevler düştüğünü belirten Sarı, "Rehber öğretmenlerimizin, öğrenci ve velilerimizi her yönden aydınlatılması gerekiyor. Eğitim öğretimde başarıyı arttırmak adına birlikte hareket edilmesi gerekiyor" diye konuştu.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler