Peygamber Sevdalıları Vakfı, yayımladığı mesajında Yeni Zelanda'daki haçlı saldırısını lanetledi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, bir mesaj yayımlayarak, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde bir camide gerçekleştirilen ve 49 Müslümanın şehid olduğu 20'si ağır 48 kişinin yaralandığı haçlı katliamını lanetledi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Onlara bir musibet isabet ettiğinde, derler ki: "Biz Allah’a ait (kullar)ız ve şüphesiz O’na dönücüleriz" (Bakara-156). 15 Mart 2019 Cuma günü Yeni Zelanda’da Müslümanların kutsal gününde ve mabedimiz olan El Nur Camisi'ne, haçlı ve siyonizm zihniyetini taşıyan İslam düşmanları tarafından vahşice ve alçakça yapılan terör saldırısını lanetliyor, Yüce Rabbimizden bu katliamı yapan ve bu katliamı savunanları El-Kahhar ismiyle kahretmesini temenni ediyoruz. Katliamda şehid olan kardeşlerimizin şehadetlerini tebrik eder, yaralı olan kardeşlerimize de Rabbimizden acil şifalar dileriz.” (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler