Irak'taki iş adamlarından Batman'a ziyaret

Irak'ta bulunan iş adamları Batman'a bir dizi ziyarette bulunup Batman Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Irak'ta bulunan iş adamları Batman'a bir dizi ziyarette bulunup Batman Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Burada konuşan Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir, "Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında uzun süreli işbirlikleri ve ortak yatırımlar geliştirmek istiyoruz." dedi.

Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Musul Ticaret ve Sanayi Odaları ile IKBY Müteahhitler Birliği, Batman Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulundular.

Heyet, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Daha sonra ticaret odasında BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Erbil TSO Başkanı Dara Jalil Al-Khayat, Süleymaniye TSO Başkanı Behmen Abdullah Mecit, Duhok TSO Başkanı Ayad Hassan Abdulhelem, Musul TSO adına Bilan Quatiba Abdullah, IKBY Müteahhitler Birliği Başkanı Bashar A.Barzani, ve beraberindeki iş insanları arasında toplantı yapıldı.  

Toplantıda konuşan BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, oda olarak 22-25 Kasım 2018 tarihleri arasında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminde Erbil, Duhok ve Süleymaniye'ye yapılan ziyaretlerin sonucunda işbirliği protokolleri imzalandığını ve bir dizi temaslarda bulunduklarını söyledi.

Demir, "Erbil, Duhok ve Süleymaniye ticaret odaları ziyaret kapsamında ticari heyetimize ev sahipliği yapmış, karşılıklı işbirliği için olumlu görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Bugün, gerçekleştirdiğimiz karşılıklı ziyaretlerden sonra birlikte somut adımlar atmak için bir araya geldik. İşletmelerimiz arasında karşılıklı ticareti geliştirmenin yanında Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında uzun süreli işbirlikleri ve ortak yatırımlar geliştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler