Endonezya'nın doğusundaki Papua eyaletinde meydana gelen sel ve heyelanlarda, ölü sayısının 114'e yükseldiği belirtildi.

Endonezya'da, şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısının 114'e yükseldiği bildirildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü sağanak yağmurların ardından meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle binlerce kişi, geçici barınaklara yerleştirildi.

En az 150 kişinin yaralandığını, 206 kişinin de kayıp olduğunu belirten yetkililer, bölgede arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Muson yağmurlarının etkisinde olan, tropikal iklimin yaşandığı Endonezya'da, yıl genelinde aşırı yağışlar nedeniyle sıklıkla su baskınları ve heyelanlar meydana geliyor.

Geçen yaz Lombok bölgesinde meydana gelen depremde en az 500 kişi hayatını kaybetmiş, 150 bin kişi de yaralanmıştı.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Sulawesi adasında yaklaşık 2 bin 200 kişinin hayatını kaybettiği deprem ve tsunami meydana gelmişti.

Yaklaşık 17 bin adadan oluşan Güneydoğu Asya takımadaları, Pasifik Ateş Çemberi'nde bulunuyor. Bölgede depremler ve volkanik patlamalar yaygın bir şekilde görülüyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler