Gaziantep-Erbil arasında uçak seferleri başlıyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep-Erbil arasında yarın başlayacak uçak seferlerinin, Irak'la yapılan ticareti daha da arttıracağını ve sağlık turizmi alanında Gaziantep'e ciddi katkılar sunacağını söyledi.

Bölge başta olmak üzere Türkiye’nin ekonomisi, sanayisi, ticareti ve turizmi açısından hayati öneme sahip olan Gaziantep-Erbil arasındaki uçak seferleri yarın başlıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep- Erbil arasında uçak seferlerinin yarın başlayacağını söyledi.

Gül, ülke, bölge ve özellikle de Gaziantep ekonomisi, sanayisi, ticareti ve turizmi açısından hayati bir öneme sahip olan Gaziantep-Erbil arasındaki uçak seferlerinin, yarından itibaren THY ve Anadolu Jet tarafından başlatılacağını, haftada 3 gün planlanan uçak seferlerinin pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri Gaziantep’ten 01.40’ta, Erbil’den ise 04.00’te yapılacağını belirtti.

Artık her iki ülke iş adamları ve yolcular için zahmetli olan yolculuğun geride kalacağını belirten Gül, “Gaziantep’ten Irak-Erbil’e gitmek isteyen iş adamlarımız ve Irak-Erbil’den ilimize gelmek isteyen Iraklı iş adamları ve turistler artık zaman kaybetmeden, karayolunu kullanmadan hızlı bir ulaşım sağlayacaklardır. Artık her iki ülke iş adamlarımız ve yolcular için zahmetli olan yolculuk geride kalıyor. 21 Mart 2019 tarihinden itibaren THY-Anadolu Jet tarafından gerçekleştirilecek olan Gaziantep-Erbil uçak seferleri Irak ile yapılan ticaretimizi daha da artıracak, sağlık turizmi alanında ilimize ciddi katkılar sunacak, sınır kapılarında ve yollarda yaşanan gecikmeleri ortadan kaldıracaktır. İlimize her yönüyle katkı sunacak olan Gaziantep-Erbil Uçak seferlerinin her iki ülke halkına hayırlı olmasını ve bu seferlerin artarak devam etmesini temenni ederim.” dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler