Hamas: İşgalcilerin cinayetlerine misilleme için tüm seçenekler gündemde

Filistinli genç şehidlerin ailelerine başsağlığı dileyen Hamas, işgalcilerin cinayetlerine misilleme için tüm seçeneklerin gündemde olduğunu söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin direnişinin, işgal çetelerinin cinayetlerine misillemede bulunma gücü bulunduğunu ve önümüzdeki günlerin mücahitlerin sürprizlerine gebe olduğunu açıkladı.

Hamas, Nablus ve Ramallah kentinde 3 gencin şehit edilmesiyle ilgili yayınladığı bildiride, işgal çetelerinin cinayetlerine misilleme için mücahitlerin önünde tüm seçeneklerin gündemde olduğunu ifade etti.

Çetelerin, Batı Yaka'daki cinayetlerinin Filistin halkının direnişi sürdürme azmini kıramayacağını belirten Hamas, Raid Hamdan ve Zeyd Nuri'nin şehit edilmesinin, çetelerin, 'direnişçilerin karşısına çıkamayacak kadar korkak' olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini söyledi.

Hamas, Selfit eyleminde ve daha öncesindeki Givat Assaf ve Ofra eylemlerinde işgalcilerin direnişçilerin önünden kaçtıklarını hatırlattı.

İşgalcilerin korkak olduğunu ve gücünün ancak masum sivillere yettiğini bildiren Hamas, şehit gençlerin ailelerine de başsağlığı diledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler