Eskişehir'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal Raylı Sistem Araştırma ve Test Merkezi'nin temelinin bu yaz atılacağını ve önümüzdeki yıl bitmeden açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Eskişehir mitingine katıldı.

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kuracakları Ulusal Raylı Sistem Araştırma ve Test Merkezi'nin temelinin bu yaz atılacağını ve önümüzdeki yıl bitmeden açılışını gerçekleştireceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu merkezle birlikte; hızlı tren, konvansiyonel tren ve metro vagonlarının testlerinin artık yurt dışında yapılmayacağını, merkezin Türkiye'ye yıllık 1,5 milyar lira civarında bir katkı sağlayacağını kaydetti.

Türkiye'nin ilk 2 bin beygir gücündeki helikopter motorunun TUSAŞ'a teslim edildiğini ve bu motorlardan 236 adet üretilerek yerli helikopterlerde kullanılacağını da aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde Eskişehir'i yeni yatırımlarla geliştirmeye devam edeceklerini açıkladı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler