Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters, 50 Müslüman'ın şehid edildiği saldırıyla ilgili olarak "Terörist hayatının geri kalan kısmını bir hücrede geçirecek." dedi.

Yeni Zelanda'da İki Camiye Yönelik Terörist Saldırı ve Müslümanlara Karşı Nefret ve Tahammülsüzlükle Mücadele Konusunda İİT Dışişleri Bakanları Düzeyinde Açık Katılımlı Acil İcra Komitesi Toplantısı, başladı.

Toplantıda konuşan Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters, 50 Müslümanı şehid eden haçlı terörist için, "Hayatının geri kalanını hücrede geçirecek." dedi.

"İnanç hürriyetine çok önem veren bir ülkeyiz. Müslümanlara yapılan saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır." diyen Peters, "Brenton Tarrant hayatının geri kalanını Yeni Zelanda'da bir hücrede geçirecektir. Bu konuda araştırılmadık, bakılmadık tek bir noktanın kalmaması adına Yeni Zelanda tarihinin en büyük soruşturması başlatıldı. Ancak, söz konusu kişinin yaptığı saldırı hiçbir cezayla dengelenemez." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler