​Adıyaman İl Müftülüğü tarafından "18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programda, Çanakkale Zaferinin ümmet ruhunun mücadelesi olduğu belirtildi.

Adıyaman Musalla Camii'nde okunan hatmi şerif ve dağıtılan pilav ve açılan resim sergisiyle ümmet olmanın şuuru ortaya konulmaya çalışıldı.

Cuma namazına gelen vatandaşların katılımıyla gerçekleşen programın ardından konuşan İl Müftü Yardımcılarından Murat Kurt Çanakkale'nin ümmet ruhuyla kazanıldığını belirtti.

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Kurt "Çanakkale ruhunun 104'üncü yıl dönümünü kutladık Musalla Camii'nde çeşitli etkinliklerle. Bizim kıymetli milletimize devletimize vereceğimiz bir mesaj vardır ki; Çanakkale ruhunu birinci yıl dönümüymüş gibi kutlanması gerekir. Çünkü bu ruh öyle bir ruhtur ümmetin son kalesi olan ülkemizde ümmetçe vermiş olduğumuz bir mücadelenin adıdır. Bizler çocuklarımızı yetiştirirken de bu ruh ile onları bileyip onları yetiştirmemiz gerekiyor." dedi

"Çanakkale ruhunu asla unutturmamamız gerekmektedir." diyen Kurt, "Çanakkale'de şehit olanlar yan yana, omuz omuza çarpışanlar hepsi ümmetin evladıdır. Dört bir taraftan İslam ülkelerinden gelip burada son ehl-i salib e karşı mücadele vermişlerdir. Bu ruhu canlı tutma adına bugün Musalla Camimizde değerli hocalarımızın katkılarıyla ve mahalle sakinlerinin katkılarıyla böyle bir program tertip edildi. Hatimler okundu ve namaz sonrasında cemaate pilav dağıtıldı. Emeği geçenlerden razı olsun. Bunu unutma adına, yaşama adına bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. (Cemil Özdaş - İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler