Danimarka aşırı sağcı Stram Kurs lideri Rasmus Paludan, ülkesinde cuma namazı kılındığı sırada Kuran-ı Kerim yaktı.

Danimarka aşırı sağcı Stram Kurs lideri Rasmus Paludan, Danimarka Parlamentosu önünde kılınan cuma namazını protesto etmek için Kur’an-ı Kerim yaktı.

Yeni Zelanda’da geçen cuma günü iki camiye yönelik gerçekleştirilen ve 50 Müslümanın şehid olduğu haçlı terör saldırıları Danimarka'da da protesto edildi.

Ülkede yaşayan Müslümanlar, Danimarka Parlamentosu önünde cuma namazı kıldı. Bu esnada İslam düşmanı bir grup, siyonist terör çetesi bayrağı taşırken havalı kornalar ile gürültü yaparak namazın kılınmasını engellemek istedi.

Göçmen ve İslam karşıtı Sıkı Yön hareketinin lideri Rasmus Paludan ise Kur’an-ı Kerim yakarak Müslümanları tahrik etmeye çalıştı.

Danimarka Halk Partisi Milletvekili aşırı sağcı Martin Henriksen de cuma namazının kılındığı alanda dolaşarak Müslümanlara sözlü tacizde bulundu.

Polis, gösterilerde 6 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler