Gaziantep'te milyonlarca kitap dağıtıldı

Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerin her alanda ve her yerde kitaplardan faydalanabilmeleri için 2009 yılından bu yana 2 milyon 500 bin adet kitap dağıttıklarını söyledi.

Şahinbey Belediyesi okumayı teşvik etmek amacıyla öğrencilere ve vatandaşlara 2009 yılından bu yana 2 milyon 500 bin adet kitap dağıtımı gerçekleştirdi.

Şahinbey Belediyesi vatandaşların kitap okumaları için kahvehanelere kütüphane yaparak içlerini de kitaplarla doldurdu. Kentteki kahvehanelere yapılan kütüphanelerin yoğun ilgi görmesinin ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, aynı uygulamanın camilere yapılması için çalışma yaparak, cami cemaatinin namaz saatlerinde camiye gelmelerinin dışında boş vakitlerinde de kitap okumaları için içlerinde bir birinden değerli kitapların bulunduğu ve binlerce kitaptan oluşan kütüphaneler yaptırdı.  Berberlere ve taksi duraklarına da kütüphaneler yaptırılarak çok önemli bir projeye imza atıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kahvehaneler, camiler, berberler ve taksi durakları ile sınırlı kalmayarak, kentteki okullara kütüphaneler yaptı. Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için çalışmalar başlattı. Tahmazoğlu, her ay düzenlediği ödüllü kitap okuma yarışmalarıyla da öğrencilere çeşitli ödüller verip kitapları sevdiriyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, okumayı teşvik etmek amacıyla kitap dağıtımı yaptıklarını belirtti.

Gaziantep'e büyük bir kütüphane kazandırmak için kolları sıvadıklarını ifade eden Tahmazoğlu,  Türkiye'de örnek gösterilecek kütüphaneler arasında yer alacak olan kütüphanenin şehrin okuma alışkanlığı yükünü sırtlayacağını aktardı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler