Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce mitinginde yaptığı konuşmada, "Türkiye’nin güçlü olması, tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimizin güven içinde, huzur içinde yaşaması anlamına geliyor." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Düzce mitingine katıldı. Anıt Park Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce’nin 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde ağır yaralar aldığını anımsatarak, depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, vatandaşlardan Fatiha okumalarını istedi.

Düzce’de depremin yol açtığı yaraların izlerini silmek için büyük gayret gösterdiklerini, 2003 yılından bugüne kadar 600 milyon liraya yakın bir kaynakla şehirde 6 bin 266 konut inşa ettiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce’nin nüfus yoğunluğu bakımında 15’İnci sırada yer aldığını, buna uygun olarak da imarının yapıldığını, önümüzdeki dönem daha gelişmiş ve müreffeh bir Düzce için çok çalışacaklarını kaydetti.

"Sandığa gitmeyen her vatandaşımız iradesini, oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmeli"

31 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları mutlaka sandığa gitmeye davet ederek, "Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız kendi iradesini, oraya gidip oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmelidir. Kullanılmayan her oy, bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir. Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta millî iradeye sahip çıkmak başka şeydir." ifadelerini kullandı.

"Bizim gayemiz tıpkı Tapduk Emre’nin dergâhından içeriye eğri odun sokmayan Yunus Emre gibi, AK Parti kapısından yanlışın girmesine engel olmaktır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hataları, eksiklikleri düzeltme gayretinde, kararlılığında olduklarını, 16 Nisan halk oylamasının ardından bu doğrultuda teşkilat ve belediyelerde yürüttükleri çalışmanın önümüzdeki dönem de devam ettirmeleri gerektiğine inandığını söyledi.

"Millete hizmet için kendisine tahsis edilen imkânları istismar edenin bizim dünyamızda yeri olamaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millete ve ülkeye hizmet etmek için kendisine tahsis edilen imkânları çarçur eden, hele hele istismar edenin de bizim dünyamızda yeri asla olamaz. Kim olursa olsun milletimizin gönlünü kıran bizim gönlümüzü kırmış demektir, bunun hesabını mutlaka verecektir. Milletimize saygısızlık eden, kibirli davranan, kendini ulaşılmaz yapan herkes bizi de defterinden silmiş demektir ve yolları da ayırmış demektir. Böyle bir yanlışa diğer partilerin adayları, yöneticileri düşebilir ama bir AK Partili asla böyle bir yanlışa düşemez." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den aday olamayan bazı kişilerin farklı partilerden adaylıklarını koyduklarına işaret ederek, "Şayet AK Parti’de siyaset yaparken ve sırf aday olamadım diye başka yere gitmişsen, bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Nefsinin peşinde gidenlerle de bizim bir işimiz yoktur." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin Ankara ve İstanbul’da CHP’nin adaylarına ilişkin açıklamasını vatandaşlara izleterek, "Ankara’da ben tüm Ankara’da yaşayan benim Kürt kardeşlerime sesleniyorum; ya siz gidip de Mehmet Özhaseki kardeşim orada dururken oyunuzu soyadı Yavaş olan bu adama mı vereceksiniz?  Ya bu adam durmadan seçim kaybeden birisi, belediyeciliği filan bilen birisi değil." dedi.

"Sandık namustur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, içinde bulunulan ortamda sandığa gitmemenin Türkiye’ye ve millete ceza vermek anlamına geleceğini dile getirerek, "Hiçbir vatandaşımın böyle bir vebali göze alacağını düşünmüyorum. Pazar günü tarihimizin en büyük katılım oranlarından biriyle seçimleri gerçekleştireceğimize inanıyorum. Bizim demokrasi tarihimizde sandık, unutmayın namustur" sözlerine yer verdi.

Düzce’ye son 17 yılda yapılan yatırım, hizmet ve eserlerin yer aldığı görüntüleri vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Düzce’de her alanda 11 milyar lira yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler