Abdullah Gül aday değil

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, milletvekilliği için aday olmayacağını açıkladı.

İstanbul'da cuma namazı öncesinde gazetecilerin siyasete dönüp dönmeyeceği ilgili soruları yanıtlayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şu anda aktif siyasete dönmek gibi bir düşüncesi olmadığını söyledi.

Kendisiyle ilgili söylenen ve yazılanların bilgisi dışında olduğunu ifade eden Gül, "Arkadaşlarla oturup konuşmuşluğumuz bu konularla ilgili söz konusu değil. Ayrıca cumhurbaşkanlığı sürem bitip ayrılırken o günde bu tip sorunlar sorulmuştu, aktif siyasetle ilgili. O günkü söylediklerim, bugün de benim için geçerlidir. Şu anda böyle bir düşüncem yok. Sorulduğunda da hep söyledim. Şüphesiz ki ben AK Parti'nin kurucusuyum. Bundan sonra da bütün birikimimi devletim milletim halkım için şüphesiz vermeye devam edeceğim. Yoksa sadece bunları kendime saklayacak halim yoktur. Bunun için sadece siyasetin içinde olmak da gerekmiyor." dedi.

Yeri geldiğinde üstüne düşenleri fikirlerini paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağını belirten Gül, "Şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım." ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler