Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde başlayan av yasağının ardından, yasağı ihlal edenlere ceza verildi.

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde başlayan av yasağının ardından, yasağı ihlal edenler hakkında gerekli işlemler başlatıldı. Av yasağının başlamasıyla birlikte Hilvan'ın Bahçecik Mahallesi çevresinde yasağı ihlal edenler hakkında idari para cezası verildi.

Konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından açıklamada, "Bilindiği üzere ilçemizde avlak sahaları ile ilgili 01/04/2019 tarihi ile 30/06/2019 tarihleri arasında su ürünleri ile ilgili avlanma yasağı başlamış olup, gerek kolluk kuvvetleri gerekse Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller tarafından mesai mefhumuna bağlı kalmaksızın denetimler sıkı bir şekilde yapılacaktır. Bu denetimler sonucunda avlanmada kullanılan bütün malzemelere el koyulup, idari para cezaları uygulanacaktır. Bu kapsamda 01/04/2019 tarihinde İlçemiz Bahçecik Mahallesi çevresinde bulunan avlak sahasında kolluk kuvvetlerince ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğündeki personelce yapılan denetimler sonucunda bir vatandaşın bu av yasağına uymadığı tespit edilmiş olup, av malzemesine (Ağına) el koyularak idari para cezası için gerekli işlemler başlatılmıştır." denildi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler