Ağrı'da PKK operasyonu: 13 gözaltı

Ağrı'da PKK adına faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle 13 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin adresinde 10 adet silah ve mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

Ağrı'da PKK'ye yönelik operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünce PKK/KCK adına faaliyet yürüten şahısların deşifre edilerek faaliyetlerinin engellenmesine yönelik 4 Nisan 2019 tarihinde Ağrı Merkez ve ilçelerinde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyon neticesinde 13 şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Operasyon sonucu yakalanan 13 şahsın ikametlerinde yapılan aramalarda 10 adet AK-47 Kaleşnikof marka silah mermisi, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 12 adet av tüfeği fişeği, bir adet sahte nüfus cüzdanı ayrıca çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir." denildi.

Husumetli 2 kişi gözaltına alındı

Öte yandan Valilik, aralarında husumet bulunan ve silahlı çatışmaya girecekleri ihbarı alınan 2 kişinin de gözaltına alındığını duyurdu. Söz konusu şahısların ikametlerinde 4 silah ve mühimmatlarının ele geçirildiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüzce Tutak ilçemizde aralarında husumet bulunan iki gurubun silahlı çatışmaya girebilecekleri yönünde alınan ihbar ve istihbari çalışmalar doğrultusunda Jandarma birimleri ile birlikte düzenlenen operasyon sonucu 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Operasyon sonucu yakalanan 2 şahsın ikametlerinde yapılan aramalarda 2 adet AK-47 Kaleşnikof marka silah ve bu silaha ait 6 şarjör ile birlikte 249 adet mermi, 2 adet hücum yeleği, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet 14'lü Brovning tabanca, 50 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler