Çöp aracının havzasına düşen temizlik işçisi yaralandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çöp sıkıştırma aracı havzasına düşen temizlik işçisi yaralandı.

Kızıltepe belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Veysi Yarım (30) eski hastane kavşağındaki bir alışveriş merkezi yanında bulunan çöp konteynırını boşaltmak için, çöp aracına yerleştirdiği sırada çöp sıkıştırma aracın içine düşerek yaralandı.

Kızıltepe devlet hastanesine kaldırıldığında kalbinin durduğu öğrenilen temizlik işçisi, hastanede yapılan müdahaleyle kalbinin tekrar çalıştığı, beyninin havasız kalması nedeniyle de uyutularak Mardin'deki özel bir hastanede yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Abdürrahim Aslan yaşanan olayla ilgili şunları söyledi:

"Temizlik işçimiz Mehmet Veysi Yarım Akşam saat 17.40 civarında alışveriş merkezinin yanındaki çöp konteynırını çöp sıkıştırma aracına boşaltacağı esnada, yerde durması gerekirken, basamakta durduğunu öğrendik. Bilinmeyen bir nedenden dolayı çöp sıkıştırma aracının havzasına düşmüş. Ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldığında kalbi durmuştu. Yapılan müdahaleyle kalbi tekrar çalışmaya başladı. Ancak beyni havasız kaldığı gerekçesiyle uyutulmuş. Kızıltepe Devlet Hastanesi yoğun bakımında yer olmadığı için, Mardin'deki özel bir hastanede yoğun bakıma alınmış. Arkadaşımız evli iki çocuk babasıdır. Sağlığına kavuşması için tüm dostlardan dua bekliyoruz." (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler