AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Siyonist Netenyahunu'nun Batı Şeria ile ilgili açıklamalarına, "Yaptığı resmen dünyada büyük çatışmaları tetikleyecek, büyük gerilimlere imza atacak bir olaydır." dedi. Çelik, devam eden oy sayımlarını da değerlendirdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın açıklamasıyla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çelik, Siyonist Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, "İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu. İsrail Başbakanının yaptığı resmen dünyada büyük çatışmaları tetikleyecek, büyük gerilimlere imza atacak bir olaydır. Bütün bir Orta Doğu'yu ateşe verecek, bütün bir dünyayı ateşe verecek çılgınca sözleri seçim malzemesi olarak israilin içindeki aşırı sağcılardan destek alma amacıyla söyledi. Bu ilhak kararı, dünyanın başka yerlerinde de başka unsurları tetikleyecektir." dedi.

CHP'nin itiraz sürecini küçümsemeye çalıştığını belirten Çelik, sürecin yargı denetimi altında yürümekte olduğunu vurguladı.

Çelik'in öne çıkan ifadeleri şöyle:

(İstanbul'daki seçim sonucu) İkide bir 'biz kazandık' diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?
Sürecin patronu YSK'dır, sonuca onlar karar verecek.
YSK'ya telkin, tehdit içeren açıklamalar suçtur.
CHP'ye ve adaylarına açık bir şekilde söylüyorum, hesap makinesiyle gezeceğinize Anayasa ile gezin.
Bu süreç demokrasiye kimin ne kadar saygılı olduğunu ifade etme sürecidir
Hepimizi var eden zemin hukuk sayesinde var olmuyor mu? Varlığımızı borçlu olduğumuz hukuk zemini burada süreci idare etmektedir. Bir siyasetçi eğer sürece saygı göstermiyorsa sonuca da saygı göstermiyordur.
Sürece saygı göstereceksiniz. Siyasetin varlık sebebi milletin taleplerini siyasal temsile dönüşmektir.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'ın sözleri seçim sonuçlarına itiraz süreciyle ilgili sözlerine değinen Çelik, "İtiraz sürecinin Avrupa'daki birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de demokratik bir hak olduğunu, hukuki bir hak olduğunu, seçim sürecinin parçası olduğunu değerlendirmelidir." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler