Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ABD Başkanı Trump'ın Golan Tepeleri hakkındaki kararının uluslararası yasaların açık bir ihlali olduğunu söyledi.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, ülkesini ziyaret eden Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile başkent Bayrut'ta görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Avn, ABD Başkanı Trump'ın Golan Tepeleri hakkındaki kararının uluslararası yasaların açık bir ihlali olduğunu söyledi.

Avn, siyonist terör çetesinin ihlallerinin ancak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 1701 sayılı kararına bağlı kalmakla sona ereceğini vurguladı.

Konuşmasında ABD'yi de eleştiren Avn, "ABD'nin bu kararı, sadece kardeş bir ülkenin (Suriye) egemenliğini değil, israil tarafından toprakları aşamalı olarak ele geçirilen Lübnan devletinin de egemenliğini tehdit ediyor." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler