Ruhani: Devrim Muhafızları bölge güvenliğinin savunucusudur

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Devrim Muhafızları bölgede özgürlüğün ve özellikle terörle mücadelenin öncüsü ve savunucusudur." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin Devrim Muhafızları’nı "terörist" ilan etmesini ve Golan Tepeleri’nin ABD tarafından siyonistlere peşkeş çekilmesiyle ilgili, "Devrim Muhafızları bölgede özgürlüğün ve özellikle terörle mücadelenin öncüsü ve savunucusudur." dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Ruhani, "ABD yönetiminin Golan Tepeleri kararı tarihte hiç kimse tarafından benimsenmeyecek. İran halkı ABD’nin bu kararının amacını çok iyi biliyor." diye konuştu.

Terör rejiminin ABD’nin tüm cinayetlerinin arkasında olduğunu belirten Ruhani, "Bütün bunlar işgal edilmiş topraklarda birisinin (Netanyahu) seçimleri kazanması için yapılıyor." ifadesini kullandı.

ABD yönetiminin Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine alarak hasmane tutum sergilemesi sonrası, İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi karşılıklı olarak ABD devletini terör destekçisi, ABD Merkez Kuvvetler Kımutanlığı’nı terör örgütü ilan etmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler