​Bingöl Belediye Meclisinin ilk toplantısında konuşan Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Belediye makamının siyaset değil, hizmet makamı olduğunu belirterek pep birlikte hizmete odaklanacakları belirtti.

Bingöl Belediyesi Meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Erdal Arıkan başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Arıkan, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin huzur ve güven içerisinde tamamlandığını belirterek, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.

"Bu meclis, Bingöl halkının seçtiği bir meclistir. Hepimizin ortak amacı, birlik içerisinde memleketimize hizmettir." diyen Arıkan, şunları söyledi:

İnşallah uyum içerisinde herkesin katkısını alarak memleketimize hizmet etmek yolunda yeni bir dönemi başlatmış bulunuyoruz. Belediye makamı siyaset değil, hizmet makamıdır. Hep birlikte hizmete odaklanacağız. Hep birlikte yanlışın karşısında duralım, doğruyu beraber savunalım. Mümkün mertebe Meclisimizi yıpratmayalım. Varsa sorunlarımız öncelikle kendi aramızda konuşup çözüm üretmeye çalışalım. Karşımıza çıkacak sorun ve sıkıntılarımızı da kendi içimizde konuşarak çözelim. Hepimizin ortak amacı ilimize, insanımıza hizmet etmektir. Niyetimiz halis olsun yeter. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İlimize 5 yıl hizmet edecek olan Meclisimizin ilimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim, hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.

HDP'li Meclis Üyesi Aydın Bürçün ise "Yerel seçim sonucunda halkımızın bizlere verdiği bir yetki ve görev var. Kendi parti ve grubum adına şunu söylüyorum, belediye siyaset yeri değildir. Belediye hizmet alanıdır. Hizmet noktasında doğru olan ne varsa meclis kararlarının arkasında yer alacağız. Hizmet adına doğru neyse yanındayız, halkın kabul etmediği bütün kararların da karşısında olacağız. Yeni meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum."diye konuştu.

MHP'li Meclis Üyesi Ahmet Bukan da "Bingöl’e yarar sağlayacak her türlü kararı destekleyeceğiz. Bingöl’ün zararına olan her türlü işin de karşısında olacağız. Hep birlikte milletin bizlere verdiği yetkiyle ilimize hizmet edelim. Ben de yeni meclisin Bingöl’ümüz adına hayırlı olsun diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından komisyon seçimlerinin görüşülmesine geçti. Gizli oy, açık tasnif yöntemiyle gerçekleştirilen seçim sonucunda üyeler şöyle belirlendi:

Meclis 1. Başkanvekili:

Ahmet Kaya

Meclis 2. Başkanvekili:

Ruhat Gürsul

Katip Üyeler:

Ömer Faruk Bircan

Nursel Demirkıran

Daimi Meclis Üyeleri:

Mehmet Tezel

İbrahim Gürsu

Ömer Barman

İmar Komisyonu Üyeleri:

Ruhat Gürsul

Bahar Taşdöğen

Nursel Demirkıran

Aydın Burçin

Mustafa Köse

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri:

Muhammed Beğboğa

Canan Baraç

Mehmet Şerif Bozağaç

Hüseyin Budan

Ercan Bukan

Bingöl Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği (BİNÇEVBİR) Üyeleri:

Mehmet Sait Günergök

Şahin Buyankara

Ömer Faruk Bircan

Hüseyin Budan

Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Üyesi:

Ahmet Kaya

Tarihi Kentler Birliği Üyesi:

Vedat Küçüköner. (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler