Filistin'de onlarca öğrenci boğulma tehlikesi yaşadı

Batı Yaka'nın Nablus ve El-Halil bölgelerinde bazı okullara saldıran işgalci çetelerin gaz bombaları atmaları sebebiyle onlarca öğrenci boğulma tehlikesi yaşadı.

Siyonist işgalciler, bugün Batı Yaka'nın Nablus ve El-Halil bölgelerinde bazı okullara saldırdı. Çetelerin, öğrencilerin üzerine gaz bombaları atmaları sebebiyle onlarca öğrenci boğulma tehlikesi yaşadı.  

Çeteler, Nablus'un güneyinde Urif Lisesi'ne baskın düzenledi ve öğrencilerin üzerine göz yaşartıcı gaz bombaları attılar.

Köy Meclisi Başkanı Mazin Şahade, işgalcilerin, öğrencilerin üzerine yoğun bir şekilde gaz bombası attığını, bu bombaların birçok öğrencinin boğulma tehlikesi yaşamasına neden olduğunu, bunlardan bazılarına olay yerine müdahale edildiğini, bir öğrencinin de hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Bir başka saldırı da El-Halil'in güneyindeki Tarık bin Ziyad okullarına yönelik olarak gerçekleştirildi. İşgalciler, burada öğrencilerin üzerine yoğun bir şekilde zehirli gaz bombaları attılar. Saldırı öğrencilerin ciddi şekilde korku yaşamalarına ve öğrencilerden, öğretmenlerden ve olay yerinden geçmekte olan vatandaşlardan onlarca kişinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden oldu.

İşgal çeteleri, bölgedeki araçları da durdurdu ve uzun bir süre hareket etmelerini engellediler.

Tarık bin Ziyad okullarının sık sık bu tür saldırılara maruz kaldığı ifade edildi.

Batı Yaka bölgesinde çeteler, zaman zaman okullara saldırılar düzenleyerek Filistinli öğrencileri huzursuz ediyorlar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler